طرح توجیهی تولید اسید سولفوریک

اسید سولفوریک که به عنوان روغن ویتریول نیز شناخته می شود ، یک اسید معدنی است که از عناصر گوگرد ، اکسیژن و هیدروژن تشکیل شده است ، با فرمول مولکولی H2SO4. این مایعی بی رنگ ، بی بو و چسبناک است که در آب محلول است و در واکنش هایی که بسیار گرمازا هستند ، سنتز می شود .

خاصیت خورندگی اسید نسبت به سایر مواد را می توان به دلیل خاصیت اسیدی قوی آن توصیف کرد و اگر در غلظت بالایی وجود داشته باشد ، در کنار خاصیت اکسید کنندگی ، آبگیری می کند. این ماده همچنین رطوبت ساز است و بخار آب را به راحتی از هوا جذب می کند. در اثر تماس ، اسید سولفوریک می تواند باعث سوختگی شدید شیمیایی و حتی سوختگی ثانویه حرارتی به دلیل کم آبی شود. حتی در غلظت های پایین نیز بسیار خطرناک است.

اسید سولفوریک یک ماده شیمیایی بسیار مهم در میان محصولات تولیدی است و تولید اسید سولفوریک یک کشور شاخص خوبی برای قدرت صنعتی آن است. این ماده به طور گسترده ای با روش های مختلف مانند فرآیند تماس ، فرآیند اسید سولفوریک مرطوب ، فرآیند محفظه سرب و برخی روش های دیگر تولید می شود .

اسید سولفوریک یک ماده اصلی در صنایع شیمیایی می باشد و از این ماده معمولاً در ساخت کود استفاده می شود ، اما در فرآوری مواد معدنی ، تصفیه روغن ، فرآوری فاضلاب و سنتز شیمیایی نیز مهم است. این یک طیف گسترده ای از کاربردهای نهایی آن از جمله در پاک کننده های تخلیه اسیدی خانگی ، به عنوان یک الکترولیت در باتری های اسید سرب ، در آبگیری یک ترکیب و در مواد تمیز کننده مختلف می باشد .

 

درجه های مختلف اسید سولفوریک :

اگرچه می توان تقریباً 100٪ محلول اسید سولفوریک ایجاد کرد ، از دست رفتن بعدی SO3 در نقطه جوش غلظت را به 98.3٪ اسید می رساند. درجه 98.3٪ در ذخیره سازی پایدارتر است و فرم معمول آن است که به عنوان "اسید سولفوریک غلیظ" توصیف می شود. غلظت های دیگر برای اهداف مختلف استفاده می شود.

 

واکنش با آب و خاصیت کم آبی :

قطرات اسید سولفوریک غلیظ به دلیل کمبود آب بدن به سرعت یک تکه حوله پنبه ای را تجزیه می کند. آزمایشی که خصوصیات کم آبی اسید سولفوریک غلیظ را نشان می دهد. هنگامی که اسید سولفوریک غلیظ با ساکارز تماس پیدا کند ، کربن شدن آهسته ساکارز صورت می گیرد. این واکنش همراه با تکامل محصولات گازی است که به تشکیل ستون کربن کف مانند که از بالای لیوان بالا می رود کمک می کند. از آنجا که واکنش هیدراتاسیون اسید سولفوریک بسیار گرمازا است ، رقیق نمودن آن باید همیشه با افزودن اسید به آب و نه آب به اسید انجام شود و به آب اطمینان  دهد که اسید معرف محدود کننده است.

 

کاربردهای اسید سولفوریک :

یشترین کاربرد اسید سولفوریک در تولید کودها ، به عنوان مثال ، سوپرفسفات آهک و سولفات آمونیوم است. این ماده به طور گسترده ای در ساخت مواد شیمیایی ، به عنوان مثال ، در ساخت اسید کلریدریک ، اسید نیتریک ، نمک های سولفات ، مواد شوینده مصنوعی ، رنگ ها و رنگدانه ها ، مواد منفجره و داروها استفاده می شود.

 

جهت سفارش طرح توجیهی و یا طرح بانکی تولید اسید سولفوریک با همکاران ما تماس حاصل فرمایید :

02634235185

09121315289

 

 

 

شرکت نوین گستر الموت با سال ها تجربه در زمینه مشاوره مالی و سرمایه گذاری ، ارائه خدمات تأمین مالی و ارایه خدمات فنی مهندسی توانسته است دانش مناسبی در این زمینه ها کسب نماید و به شرکت های مختلف مشاوره های لازم را ارائه نماید.

  • تدوین طرح های توجیهی صنعتی
  • تدوین طرح های توجیهی کشاورزی
  • تدوین طرح های توجیهی گردشگری
  • تدوین طرح های توجیهی خدماتی

ما اینجا هستیم:

کرج، خیابان درختی، میدان مادر به سمت سه راه تهران، مجتمع اشکان، طبقه 5، واحد23

02634235185

02634235185

09121315289

 info @ investplan.ir

 

تمامی حقوق اين سايت برای شرکت نوین گستر الموت محفوظ می باشد. Copyright © 2020 InvestPlan.ir

طراحی وب سایت توسط : هلدینگ دیاکو