اصول تدوین طرح توجیهی

هر طرح توجیهی از سه بخش زیر تشکیل شده است که برای هر بخش لازمست گزارش جامع تهیه گردد.

توجیه فنی - توجيه مالی - توجیه اقتصادی

توجیه فنی
در این بخش تشریح می گردد آیا با امکانات موجود؛ طرح کارفرما از نظر فنی قابل اجراست یا خیر. درحوضه های مختلفن مواردی از قبیل مساحت زمین مورد نیاز ، مساحت سوله تولیدی مورد نیاز ، ماشین آلات و ظرفیت تولید ماشین آلات ، میزان تاسیسات زیربنایی مورد نیاز ، فرآیند تولید محصولات و ... مورد بررسی قرار می گیرد .

توجیه مالی
در این بخش پس از نهایی سازی و تهیه جداول فنی بر آن اساس؛ جداول مالی اولیه از قبیل درامدهای مستقیم - غیر مستقیم، هزینه ها، تسهیلات مورد نیاز با مشارکت نماینده کارفرما و ... به فرمت ذیل تهیه می گردد. به عبارت دیگر رفتار مالی طرح مدل سازی می گردد (در این بخش سعی بر آنست که حد الامكان رفتار پروژه تبدیل به ارقام گردد.)

توجیه اقتصادی
در این قسمت مدل مالی طرح شده در بخش های قبل را بعنوان ورودی، وارد نرم افزار کامفار نموده و مدل توسط نرم افزار اجرا شده و خروجی های آن مورد تحلیل قرار خواهد گرفت. مواردی از قبیل نرخ بازگشت سرمایه ، ارزش فعلی پروژه ، میزان تولید در نقطه سربه سر و ... از مواردی است که مودر بررسی قرار می گیرد و گزارش خروجی این نرم افزار و دو شاخص مهم که نمایانگر اقتصادی یا غیر اقتصادی بودن طرح می باشد را بیان می کند .

 

شرکت نوین گستر الموت با سال ها تجربه در زمینه مشاوره مالی و سرمایه گذاری ، ارائه خدمات تأمین مالی و ارایه خدمات فنی مهندسی توانسته است دانش مناسبی در این زمینه ها کسب نماید و به شرکت های مختلف مشاوره های لازم را ارائه نماید.

  • تدوین طرح های توجیهی صنعتی
  • تدوین طرح های توجیهی کشاورزی
  • تدوین طرح های توجیهی گردشگری
  • تدوین طرح های توجیهی خدماتی

ما اینجا هستیم:

کرج، خیابان درختی، میدان مادر به سمت سه راه تهران، مجتمع اشکان، طبقه 5، واحد23

02634235185

02634235185

09121315289

 info @ investplan.ir

 

تمامی حقوق اين سايت برای شرکت نوین گستر الموت محفوظ می باشد. Copyright © 2020 InvestPlan.ir

طراحی وب سایت توسط : هلدینگ دیاکو